We wszystkich poradach coachów od życia słyszę, że jak coś mi w życiu nie działa, to znaczy, że mam jakieś tematy do przerobienia. Tak mam, jeden, samo życie. I chociażbym się skichała, nie podołam. Tematy przerabiałam setki razy. Wszerz i wzdłuż. Starych przekonań nie zmienię. Jeżeli coś rosło ponad dzieści czy  dziesiąt lat, nie da się tego zmienić w rok czy dwa. I już nie chce mi się czytać mądrości typu „pracuj nad sobą, zmień myślenie, działaj, zadbaj o siebie, zrzuć bagaż emocjonalny, medytuj, zrelaksuj się, ćwicz sztukę powolności, oddychaj, oddychaj, myśl pozytywnie, świat jest piękny, a ty jesteś wyjątkowa, nie bądź królową dramatu”. Przy każdej okazji wciska mi się poradniki, kursy i warsztaty typu ” nie masz kasy? pożycz i wydaj na mój kurs, powiem ci jak ją zdobyć”.

Jestem zmęczona od samego czytania o tym, co mam robić …. i oddech tracę. Też jestem mistrzem (nie powiem w czym) i dam wam kilka rad.

 1. rób to, na co masz ochotę
 2. olej poradniki typu „sztuka porządkowania, sztuka minimalizmu, jak radzić sobie ze złością, jak stać się odważną, jak pozytywnie myśleć, jak chodzić, jak stać, jak pracować, w co inwestować, jak rządzić kasą itp.”
 3. jesteś wkurzona – wrzeszcz, klnij, rzucaj naczyniami (noże odłóż, w IKEI są tanie talerze, odkupisz)
 4. jesteś smutna – płacz ile wlezie, wyj z całych sił ( przyda się miękki papier toaletowy)
 5. nie masz ochoty sprzątać, nie sprzątaj
 6. masz ochotę wydać całą kasę na kosmetyki – wydaj
 7. masz ochotę się upić – to się upij ( tylko nie mieszaj)
 8. lubisz dramatyzować – dramatyzuj
 9. chcesz spać cały dzień – weź wolne i śpij
 10. chcesz się rozwieść – to się rozwiedź
 11. chcesz pobyć sama – wyjedź, albo wyślij resztę rodziny na wycieczkę…. czujesz …. jaka ulga…. niczego nie musisz. Pieprz wszystko i wszystkich. Nie ma co dużo kombinować, wydawać kasy na kursy i warsztaty. Sama wiesz najlepiej, co ci w danej chwili potrzebne. A że ciągle zmieniasz zdanie i co chwilę chcesz czegoś innego… taka twoja uroda i tyle w temacie. „Sztuka olewania” to najcenniejsza pozycja w mojej biblioteczce.  Nie wciskam ci żadnego  kursu ani warsztatu. Moje rady też możesz olać. Ty decydujesz.

Udostępnij na..